Barbara Antonowicz

   

   Barbara Antonowicz

 

JUŻ SAM KONTAKT Z SYMBOLEM,

MOŻE MIEĆ ZNACZENIE TERAPEUTYCZNE.

                                            Maja Storch                        

                                                                     

                                                        

Jestem  psychoterapeutą , trenerem i coachem.

Od 1991 roku prowadzę  warsztaty  w zakresie działalności swojej firmy szkoleniowej INTEGRACJA.

Moją pasją jest język szeroko pojęty i jego analiza. Jest to komunikacja werbalna, wokalna i niewerbalna, analiza transakcyjna. Jest to jeszcze głębiej niemy język naszego ciała tj. analiza bioenergetyczna, opracowana przez światowej sławy psychiatrę i psychoterapeutę Alexandra Lowena. Jest to język niemy lub dźwięki i symptomy, którymi przemawia ciało do każdego z nas.

Fascynuje mnie jak CIAŁO łączy się nierozerwalnie z UMYSŁEM. Jak blokady i napięcia tworzą pancerz-zbroję lub inaczej gorset, jak ten z kolei wpływa na płaszczyznę emocjonalną i zachowanie w życiu dorosłym. Od lat jestem fascynatką Lowena i jego doświadczeń opisanych w analizie bioenergetycznej.

W swojej pracy z klientami kieruję się eklektyzmem. Korzystam z następujących konwencji teoretycznych: poznawczo-behawioralnej, systemowej, NLP,   psychoanalizy, analizy transakcyjnej,  bioenergetyki Lowena i terapii egzystencjalnej. W swojej pracy wykorzystuję więc metody i techniki pochodzące z powyższych nurtów: trening asertywności i relaksacyjny, techniki transu ericksonowskiego, metamodel języka, metaprogram, dramę, genogram, mity i skrypty rodzinne, odgrywanie ról, psychodramę, analizę transakcyjną, pracę ze snami, z ciałem, z rysunkiem, kinezjologię edukacyjną, symbolikę, metafory, bajki, przypowieści, jogę, bioenergetyczną pracę z ciałem.

www.cialowpsychoterapii.pl