Walka na iluzje

            Spotykają się dwa światy: osoba A i osoba B. Pierwszy raz w życiu, Są dla siebie bardzo atrakcyjni, bo pochodzą z różnych krajów i kultur, mają różny zasób wiedzy i umiejętności.

            I oto zaczyna się walka. Osoba A przekonuje z całych sił do swoich idei, że są najlepsze i sprawdzone i pomogły wielu ludziom, a osoba B przekonuje, że wcale nie jest tak, tylko inaczej, ponieważ jej idee są świetne i pomogły wielu ludziom. Jak się domyślacie takie dyskusje nie mają końca, a na pewno nie mają szczęśliwego końca. Oboje dochodzą do wniosku, że druga strona jest ograniczona w swoim sposobie myślenia i nie ma dostępu do tak wysublimowanej wiedzy. Upłynęło dużo energii i czasu. Nikt nie odniósł korzyści, a finał jest niskowibracyjny.

            Znacie ten wzorzec? Jakże popularny…

            Miej świadomość, że to tylko ego walczy o swoje prawo do istnienia. Ego zbudowane z iluzji. Jeśli zagości więcej świadomości w nas, takie spotkanie osoby A i osoby B wyglądałoby inaczej. Osoba A otworzyłaby szeroko uszy, aby usłyszeć o ideach, które mogłyby wzbogacić obecne postrzeganie świata. Może wyłowiłaby coś absolutnie nowego i praktycznego, co pomogłoby wielu ludziom. I osoba B posłuchałaby o nieznanych wcześniej koncepcjach, które mogłyby wzbogacić jej wiedzę o świecie i jeszcze szerzej pomóc ludziom. Rozmowa byłaby fascynująca, każdy odniósłby korzyści, a w efekcie pojawiłby się stan wysokowibracyjny.

            Ot, taka mała różnica w świadomości, a tak wielkie ma znaczenie.

            Świadomość dotyczy postrzegania własnej osoby jako istoty ukształtowanej przez wiele programów - czyli iluzji. W zasadzie nigdy nie możemy mieć pewności, czy właśnie nie zarządza nami program zainstalowany w naszym ego (samodzielnie czy też przez wpływy zewnętrzne). To ten rodzaj pokory, który pozwala zobaczyć siebie z dystansu. Tylko taka perspektywa daje możliwość badania świata i siebie dogłębnie. I to właśnie nazywa się poszerzanie świadomości.

            Każde zacietrzewienie, fanatyzm, podważanie istnienia i celowości, dogmatyzm i walka to królestwo programów, to świat iluzji bez świadomości.