Analiza żywej kropli krwi

Mikroskopowa analiza obrazu żywej kropli krwi
Technika badania oparta o badanie żywej, nie utrwalonej próbki krwi, ma długą historię - od 1901 roku metodą tą diagnozowano kiłę (syfilis) poprzez stwierdzenie obecności krętków bladych we krwi poddanej analizie. W ciągu ostatnich 30 lat nastąpił wzrost zainteresowania tą metodą diagnozowania w aspekcie oceny stanu odżywienia i równowagi metabolicznej organizmu.
W badaniu tym wykorzystujemy fakt, że około 20 minut po pobraniu pojedynczej kropli krwi, komórki w niej zawarte nadal żyją. Jeżeli zabezpieczymy preparat przed wysychaniem, to przez ten czas możemy oglądać żywe komórki oraz inne struktury, niewidoczne w tradycyjnych metodach analitycznych. Możemy więc, używając mikroskopu o zaawansowanej technologii, dającego bardzo duże powiększenie, oglądać obraz żywej kropli krwi. Transmisja obrazu przez mikrokamerę z mikroskopu na ekran monitora umożliwia równoczesną obserwację obrazu krwi przez osobę poddawaną badaniu. Jest to niezwykła możliwość obejrzenia tego, co znajduje się wewnątrz nas i z czego na co dzień nie zdajemy sobie sprawy - jakby nieznany dotąd i tajemniczy "mikrokosmos" odsłonił swoje tajemnice. Sugestywność obrazu jest o wiele większa od najbardziej obrazowych słów czy cyfr - o wiele łatwiej zacząć rozmowę o zdrowiu, o profilaktyce chorób poprzez zmianę sposobu odżywiania i stylu życia wtedy, kiedy możemy posłużyć się analizą obrazu krwi osoby, której porada dotyczy.
Badanie żywej kropli krwi umożliwia:
•ocenienie poziomu zakwaszenia organizmu;
•ocenienie kształtu, ułożenia i ewentualnych zniekształceń erytrocytów, leukocytów oraz agregacji trombocytów;
•ocenienie uszkodzeń wolnorodnikowych komórek krwi;
•wykrycie braku enzymów trawiennych (nie strawione białka i tłuszcze), zaburzeń metabolicznych;
•stwierdzenie niedoboru wapnia, żelaza, witaminy B12 i kwasu foliowego;
•ocenienie stopnia nasycenia organizmu tlenem ;
•wykrycie w organizmie obecności pasożytów, grzybów, bakterii, wirusów;
•stwierdzenie obecności struktur krystalicznych (kryształy kwasu moczowego czy cholesterolu) oraz blaszek miażdżycowych;
•wykrycie zaburzeń pracy wątroby i tarczycy;
•wykrycie obciążenia organizmu metalami ciężkimi i toksynami.
Badanie i analizę prowadzą certyfikowane specjalistki: Marta Konert i Anna Grusza. Telefony do zapisów: 608 320 641, 503 017 966.
Miejsce przeprowadzenia badania - Holistyczna Klinika, ul. Waryńskiego 4 lok. 6, Białystok
Istnieje możliwość dojazdu do innej miejscowości, jeśli zbierze się grupa chętnych na badania.